Archiwum wiadomości

Podsumowanie sierpnia na placu budowy

Zakończył się sierpień, który pomimo okresu wakacyjnego był na budowie Portu Czystej Energii miesiącem niezwykle pracowitym. Roboty cały czas prowadzone są zgodnie z harmonogramem, a postępy prac widać codziennie gołym okiem. Możecie też zobaczyć je na poniższych wizualizacjach BIM (tradycyjnie już na zielono zaznaczono wykonane elementy).

Wizualizacja BIM – stan obecny prac

Prace budowlane objęły w minionym miesiącu wylanie kolejnych płyt fundamentowych i ścian żelbetowych, przygotowanie cokołów i fundamentów pod poszczególne elementy instalacji.

Montaż elementów rusztu

Największym wydarzeniem na budowie, jeśli chodzi o zadania zrealizowane w sierpniu, był montaż rusztu do spalania odpadów (więcej o montażu przeczytaj tutaj). Był to pierwszy montowany element linii technologicznej. Posadowiony został na specjalnej konstrukcji wsporczej, wzniesionej w poprzednim miesiącu. Do operacji montażu rusztu, sprowadzony został specjalny żuraw mobilny  o udźwigu 500 ton.  

Pierwsze elementy kotła

Sierpień stał także pod znakiem dostaw konstrukcji wsporczej kotła, której montaż planujemy na wrzesień. Na budowie mamy także jeszcze niezamontowane elementy kotła, m.in. generatory pary czy walczak.

Konstrukcje wsporcze linii technologicznej: z lewej stan obecny, z prawej planowany stan na koniec września

SIERPIEŃ 2021

Prace żelbetowe:

  • bunkier zasypowy: kontynuowano prace żelbetowe do poziomu +21,00 m oraz strop na poziomie +15,00 m
  • wykonano 4 etap płyty fundamentowej budynku kotła i oczyszczania spalin oraz wykonano cokoły pod urządzenia
  • kontynuowano prace konstrukcyjne ścian w budynku obsługowym
  • wykonano cokół komina na płycie fundamentowej
  • wykonano fundamenty oraz ścianę wewnętrzną w hali rozładunkowej
  • wykonano fundamenty w budynku elektrycznym i sprężarkowni
  • kontynuowano prace przy wykonaniu fundamentów w budynku turbiny i generatora

Wraz z postępem robót budowanych prowadzone były bieżące prace instalatorskie, sanitarne i elektryczne. Na bieżąco układano bednarki w płytach fundamentowych i elementach żelbetowych, a także realizowano instalacje podposadzkowe (bednarka, to uziom wkładek zbrojeniowych w elementach żelbetowych, fundamentach, itp.).

W zakresie montażu elementów technologicznych instalacji Wykonawca w sierpniu zakończył montaż „ciężkich elementów” rusztu oraz zainstalował rusztowiny.

W warsztacie kontynuowano prace związane z:

  • produkcją elementów kotła
  • produkcją elementów głównej konstrukcji wsporczej kotła.

Co czeka nas we wrześniu?

Przede wszystkim zaplanowany montaż konstrukcji wsporczej pod kocioł - zachęcamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, by być na bieżąco.

 

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania miesiąca na naszym kanale na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=6lYdwj6rAHg