Archiwum wiadomości

Pobierz i poznaj lekcje na temat klimatu i odpadów

 

Trwają  Dni Solidarności Klimatycznej. To czas, który poświęcamy edukacji na temat wpływu, jaki każdy z nas ma na otaczające nas środowisko. Mówimy o tym, że nasze wybory mają znaczenie nie tylko lokalne, ale też globalne – zmiany klimatyczne dotyczą nas wszystkich , ale też wszyscy możemy im przeciwdziałać.

Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, stoimy dziś w obliczu globalnego wyzwania, jakim jest konieczność minimalizacji naszego wpływu na klimat. Aby robić to skutecznie, Port Czystej Energii prowadzi lekcje online dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych.. Przygotowaliśmy też scenariusze lekcji, które nauczyciele mogą pobrać i samodzielnie zrealizować w ramach prowadzonych zajęć.

 Dlaczego chcemy edukować młodzież? By budować u młodego pokolenia świadomość wpływu człowieka na środowisko. Może on być dobry lub zły, a właściwą drogę można obrać jedynie rozumiejąc zależności pomiędzy naszymi działaniami, a ich skutkami dla naszej całej planety.

 Zachęcamy wszystkich nauczycieli do pobierania i wykorzystania przygotowanych materiałów w  realizacji zajęć z klasami 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniami szkół ponadpodstawowych.

 

Poniżej zamieszczamy do pobrania scenariusze lekcji wraz z prezentacjami:

"Klimat się zmienia - zmieńmy swoje przyzwyczajenia" - scenariusz dla klas 7 i 8 szkół podstawowych

"Klimat się zmienia - zmieńmy swoje przyzwyczajenia" - scenariusz dla szkół ponadpodstawowych

"Klimat się zmienia - zmieńmy swoje przyzwyczajenia" - prezentacja

"Klimat się zmienia" - tablica edukacyjna 

 

"Odpady - to cenne surowce" - scenariusz dla klas 7 i 8 szkół podstawowych

"Odpady - to cenne surowce" - scenariusz dla szkół ponadpodstawowych

"Odpady - to cenne surowce" - prezentacja

 "Odpady to cenne surowce" - tablica edukacyjna