Archiwum wiadomości

Dowiedz się jak będzie wyglądał Park Południowy!

W sobotę 7 maja na terenie Parku Południowego odbędzie się piknik, na którym zostaną zaprezentowane wyniki konsultacji społecznych dotyczących wizji mieszkańców na temat przyszłego wyglądu i funkcjonalności Parku.

Przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska II odbędzie się piknik rodzinny,  któremu oprócz ogłoszenia wyników konsultacji, towarzyszyć będą różne atrakcje: m.in. mieszkańcy zostaną zaproszeni do wspólnego sadzenia kwiatów, krzewów i łąk polnych. Podczas spotkania rozdawane będzie także czarne złoto ogrodników - nawóz do roślin balkonowych i ogrodowych produkowany przez Zakład Utylizacyjny z odpadów BIO. 

Na najmłodszych mieszkańców czekać będą dwie dmuchane zjeżdżalnie, malowanie buziek, warsztaty z budowania domków dla owadów oraz różne inne animacje i konkursy z nagrodami.

Park Południowy to projekt, który powstaje w południowo-zachodniej części Gdańska. Docelowo zajmie 77 hektarów i będzie drugim co do wielkości parkiem w mieście (po Parku Reagana). Tworzony jest w oparciu o istniejące zasoby krajobrazowo-przyrodnicze i system zbiorników retencyjnych.