Archiwum wiadomości

Gdańsk wciąż pomaga Ukrainie!

Od kilku miesięcy Gdańsk konsekwentnie wspiera Ukrainę oraz jej mieszkańców. Organizowane są zbiórki, pomoc rzeczowa, wsparcie w edukacji. Gdańsk wspiera także ukraińską branżę wodociągową, która w wyniku rosyjskiej inwazji doznała ogromnych szkód.

Właśnie rusza zbiórka pieniędzy na wóz asenizacyjny do bieżącego usuwania zatorów i odbioru ścieków w jednym z najbardziej zniszczonych miast – Borodziance.

Gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do zbiórki prowadzonej tutaj https://www.facebook.com/donate/1090376584938764/ 

oraz na stronie: https://ukraina.gdanskpomaga.pl/gdansk-pomaga-ukrainskim-wodociagom/

O pomocy niesionej dla Ukrainy, opowiedzieli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Alei Włazów przy przepompowni na Ołowiance, Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju, Ryszard Gajewski, prezes Gdańskich Wód oraz Sławomir Kiszkurno, prezes Portu Czystej Energii.

W trakcie spotkania, swoimi spostrzeżeniami  z wizyt studyjnych na Ukrainie podzielił się Sławomir Kiszkurno, mówiąc:

- Nasza wizyta pokazała, jak ważna jest pomoc ekspercka, która pozwoli pomóc miastom ukraińskim w wykorzystaniu tych środków, a także w tym, by w ogóle się one znalazły. To jest bardzo trudna droga przygotowania pod względem środowiskowym i prawnym. Dlatego ważne jest nasze wsparcie w tym zakresie, ale także my powinniśmy korzystać z doświadczenia ukraińskiego. Wciąż pozostaje do przeanalizowania wiele elementów z zakresu zarządzania kryzysowego, które chcemy omówić podczas obustronnych wizyt.

O szczegółach tego, w jaki sposób organizowana jest pomoc dla Ukrainy możecie przeczytać tutaj:

https://media.gdansk.pl/komunikaty/756385/gdansk-wciaz-pomaga-ukrainie