Archiwum wiadomości

O planach budowy ZTPO podczas Targów Re:Miasto 2015

22 października 2015 r. rozpoczynają się dwudniowe Targi Recyklingu i Ekologii Re:Miasto. Eksperci gdańskiego Zakładu Utylizacyjnego będą odpowiadać na pytania mieszkańców oraz specjalistów z branży zainteresowanych projektem budowy spalarni odpadów oraz tematyką recyklingu i segregacji odpadów. Impreza odbywa się w AmberExpo i towarzyszy Międzynarodowemu Kongresowi Smart Metropolia.

Głównym założeniem odbywającego się po raz trzeci wydarzenia jest promocja ekologii i zrównoważonej gospodarki odpadami. Na stoisku Zakładu Utylizacyjnego na gości czekać będą bezpłatne materiały informacyjne, ekologiczne gadżety i eksperci, którzy udzielą wszelkich informacji na temat planów budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów, systemu segregacji odpadów na terenie Gdańska i funkcjonowania samego Zakładu.

- Działalność Zakładu Utylizacyjnego doskonale wpisuje się w koncepcję tego wydarzenia. Wspieramy je konsekwentnie od początku. Inicjujemy ekspercką debatę, ale też edukację ekologiczną. Cieszymy się więc, że podczas tegorocznej edycji Re:Miasta będziemy mogli dotrzeć do szerokiego grona mieszkańców – mówi Cyprian Maciejewski, rzecznik Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

W czwartek od godz. 10.00 do 16.30 oraz w piątek w godzinach 9.30 – 15.30, dla odwiedzających przygotowano wykłady i panele tematyczne, m.in. drugą odsłonę debaty „Nowoczesne myślenie o odpadach”, dyskusję „Czy i jak zmiany w gospodarce odpadami mogą rozwinąć rynek pracy” oraz wykłady dotyczące kultury spędzania wolnego czasu w mieście.

Zainteresowanych tematyką gospodarki odpadami, serdecznie zapraszamy na wykłady pn. „Czy infrastruktura gospodarki odpadami jest przygotowana na zwiększenie wymagań w zakresie odzysku i recyklingu – diagnoza ogólna”, w którym udział weźmie prezes ZU w Gdańsku Wojciech Głuszczak oraz „Kierunki rozwoju gospodarki odpadami w Polsce”, w którym jako prelegent wystąpi Sławomir Kiszkurno, pełnomocnik ds. realizacji projektu budowy spalarni odpadów.

Stoisko Zakładu Utylizacyjnego znajduje się w hali B Targów Amber Expo.

Wstęp jest bezpłatny.