Archiwum wiadomości

Spotkanie z "sąsiednimi" Radami

Zakład Utylizacyjny zaprosił przedstawicieli wszystkich "sąsiedzkich" Rad (gdańskie - Kokoszki, Jasień, Chełm, Ujeścisko - Łostowice oraz sołeckie - Otomin i Kowale) do zwiedzania i dyskusji. Spotkanie miało na celu jak najdokładniej przybliżyć stan przygotowań do budowy spalarni odpadów oraz konsekwencje realizacji tego projektu. Szeroko też omawiano temat uciążliwości zapachowych, podjęte przez ZU działania oraz poważne plany inwestycyjne w tej kwestii.

Przeszło trzygodzinna wizyta była zdecydowanie merytoryczną. Spółka, w osobie członka Zarządu Macieja Jakubka, zadeklarowała, że ograniczenie problemu jest jej priorytetem i przedstawiła liczne prace w tym zakresie. Ponadto pełnomocnik ds. realizacji projektu spalarniowego Sławomir Kiszkurno równie długo rozmawiał z gośćmi. Wśród licznych wątków pojawiły się m.in. kwestie: zasadności takiej inwestycji (dla mieszkańca, dla miasta), technologii ochrony środowiska, współpracy ze
stroną społeczną, w tym w ramach Rady Interesariuszy, kosztów projektu i jego wpływu na ceny zarówno dla samorządów jak i mieszkańców (w postaci opłat za gospodarowanie odpadami).