Archiwum wiadomości

Wizyta dyrektor RDOŚ w Zakładzie Utylizacyjnym

Danuta Makowska, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku, spotkała się wraz ze swoimi współpracownikami z władzami Zakładu Utylizacyjnego. Wizyta w siedzibie ZU, na zaproszenie prezesa Wojciecha Głuszczaka, była okazją do omówienia i zaprezentowania zmian, które nastąpiły w Zakładzie przez ostatnie lata oraz planów inwestycyjnych na kolejne.
 
Podczas pierwszej części spotkania prezes, przedstawił działanie systemu gospodarki odpadami na terenie Gdańska, realizowane przez Spółkę zadania i przygotowywane inwestycje. Szczególnie dokładnie – budowę Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów i hermetycznej hali na placu dojrzewania kompostu, która ma ograniczyć problem uciążliwości zapachowych. Dyrektor RDOŚ poprosiła również o wyjaśnienie w jaki sposób Zakład obecnie zagospodarowuje tzw. frakcję energetyczną, która od 2020 roku ma trafiać do spalarni odpadów. Przybliżono ponadto prace w zakresie modernizacji systemu odgazowania kwater oraz rekultywacji zamkniętej części składowiska.
 
Po oficjalnej części spotkania przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zwiedzili teren Zakładu Utylizacyjnego wspólnie z członkiem zarządu, Maciejem Jakubkiem.