Archiwum wiadomości

Rozpoczął się cykl spotkań z Radami Dzielnic

Zakład Utylizacyjny rozpoczął cykl spotkań informacyjnych z Radami Dzielnic Gdańska. Spotkania poświęcone są głównie planom budowy spalarni odpadów oraz działalności spółki w zakresie ograniczania uciążliwości zapachowych.

– W październiku podczas Kolegium Rad Dzielnic zadeklarowaliśmy możliwość udziału przedstawicieli Zakładu w sesjach Rad w poszczególnych dzielnicach. Jest to element prowadzonych przez nas konsekwentnie działań informacyjnych związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów. Chcemy także zaktualizować wiedzę mieszkańców na temat planów budowy spalarni, które obecnie wchodzą w kolejną, ważną fazę – wyjaśnia Wojciech Głuszczak, prezes Zakładu Utylizacyjnego.

Propozycja spotkała się z pozytywnym odzewem Rad i już pięć z nich zaprosiło ZU do udziału w swoich obradach. Pierwsze spotkanie już się odbyło. W Nowym Porcie Zakład reprezentowali Cyprian Maciejewski, rzecznik prasowy oraz Marcin Kolarz (specjalista z zespołu przygotowującego projekt budowy spalarni) – Czekamy na informacje od chętnych z pozostałych dzielnic naszego miasta. Pozwoliłem sobie wystosować również zachęcające pismo do przewodniczących Rad – dodaje Wojciech Głuszczak.

W ostatnich tygodniach Zakład Utylizacyjny zorganizował podobne spotkania dla radnych miejskich i posłów z okręgu gdańskiego, a także dwie wizyty studyjne – do spalarni w Koninie i Bydgoszczy, w których wzięli udział również przedstawiciele mieszkańców z Rady Interesariuszy Zakładu.