Archiwum wiadomości

Spotkanie z Radą oraz mieszkańcami dzielnicy Piecki-Migowo

Kolejne wydarzenie w ramach Cyklu Spotkań z Radami Dzielnic odbyło się na Morenie. Oprócz radnych w dyskusji nt. funkcjonowania i przyszłości Zakładu wzięło udział ok. 25 osób.

Więcej:

Dzięki uprzejmości Rady Dzielnicy Piecki – Migowo możliwe było spotkanie (16.02.2017 r.) nie tylko z radnymi, ale również z mieszkańcami zainteresowanymi planami budowy spalarni odpadów oraz redukcji uciążliwości Zakładu Utylizacyjnego. Miejską spółkę reprezentował jej rzecznik, Cyprian Maciejewski, który szczegółowo wyjaśnił jakie są źródła uciążliwości, jakie inwestycje zostały już wdrożone, a jakie są w przygotowaniu i dlaczego są tak ważne dla ograniczenia problemu odorów. Dokładnie też nakreślił dlaczego spalarnia nie przyczyni się do zwiększenia uciążliwości zapachowych oraz jakie rozwiązania mają zagwarantować bezpieczne dla zdrowia mieszkańców spalanie odpadów.

Rozmowy trwały ponad 1,5 godziny, ponieważ pojawiło się wiele uwag i pytań, w tym również liczne dotyczące budowy spalarni odpadów w Gdańsku. Spotkanie zakończyło się dopiero po wyczerpaniu się pytań mieszkańców.