Archiwum wiadomości

ZU doceniony za komunikację społeczną

Działania Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku w zakresie komunikacji społecznej, m.in. w związku z przygotowaniami do budowy spalani odpadów, zostały w ostatnim czasie dwukrotnie docenione przez niezależnych ekspertów.

Zakład Utylizacyjny znalazł się w prestiżowym gronie kilkudziesięciu firm ujętych w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2017 opracowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną” we współpracy z ekspertami Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Do rankingu kwalifikowane są firmy wyróżniające się pod względem zaangażowania społecznego oraz dbałości o relacje z interesariuszami. W tym roku, w tym elitarnym gronie znalazło się 60 firm – w większości największych marek – z całego kraju. Zakład Utylizacyjny jest jedyną w tym zestawieniu spółką miejską oraz jedyną firmą z branży gospodarki odpadami. Zgłoszenie Spółki było audytowane przez międzynarodową firmę doradczą Deloitte.

Ponadto działalność Rady Interesariuszy ZU, w ramach której dyskutujemy o planach i założeniach budowy w Gdańsku spalarni odpadów, została opisana w tegorocznym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Raport jest publikowany cyklicznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Przedstawia opisy najlepszych działań w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu w danym roku.

Zakład Utylizacyjny znalazł się w raporcie jako jedna z 13 firm z województwa pomorskiego, obok takich koncernów jak Lotos, Energa, czy GPEC. Na 180 firm, których praktyki zostały odnotowane w raporcie są zaledwie 4 firmy z branży gospodarki odpadami.

Wiceprzewodniczący Rady Interesariuszy i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Sąsiadów Zakładu Utylizacyjnego uzyskał wysokie, czwarte miejsce w plebiscycie „Osobowość roku 2016” organizowanego przez „Dziennik Bałtycki”. Na podstawie głosowania czytelników gazeta nagradza w ten sposób osoby, których postawa i dokonania przyniosły wymierne rezultaty dla lokalnej społeczności. Jarosław Paczos uzyskał nominację i wyróżnienie w kategorii „samorządność i społeczność lokalna”.